Orhangazi Mah. Isıso San. Sitesi 15.Yol Sk. No:13 Esenyurt/İstanbul

Wallwasher Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

LED teknolojisinin en önemli ürünlerinden biri olan wallwasher, Türkiye’de giderek artan bir üretim hacmine sahip. Wallwasher üreten markaların sayısı arttıkça da armatürler arasından seçim yapmak zor oluyor. Peki ihtiyaçlarınızı karşılayacak wallwasher led armatürleri nasıl alacaksınız? Wallwasher seçerken nelere dikkat edilir? Birlikte bakalım…

Güç

Hem dış mekanda hem de iç mekanda kullanılabilen wallwasher led armatürler için güç çok önemli. LED Wallwasher’ın projeksiyon mesafesini belirleyen en önemli faktör olan güç, genellikle 18W, 24W, 36W, 48W gibi değerlerde olsa da farklı güç seçenekleriyle de üretilmektedir. 1 metrelik bir Wallwasher led armatürün 36W güç sınırını aşmaması sağlıklıdır. Ancak bu değer, soğutucu gövde yapısına göre farklılaşabilir.

Voltaj

Wallwasher satın alırken armatürün voltaj özelliklerine de dikkat edin. Projenize göre DC veya AC voltaja ihtiyacınız olabilir. Wallwasher led armatürün çalışması için gerekli olan voltaja göre ürün satın alın.

IP Koruma Sınıfı

Wallwasher led armatürlerin çevre şartlarına karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gösteren IP koruma sınıfı da wallwasher satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerden. LED’in suya, toza, soğuğa ve diğer çevre şartlarına ne kadar dayandığı, cihazın ömrünü belirleyecektir.

Renk

Wallwasher satın alırken renklerine de dikkat edin. Binanızın mimarisine ve ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü satın alın. Piyasada bulunan renkler arasından tercihinizi yapın. Ön deneme sonunda kararınızı verin. Aynı zamanda renk sıcaklığını da göz önünde bulundurun. 6000K renk sıcaklığı soğuk beyaz olarak adlandırılırken, 4500K beyaz olarak bilinir. Renk sıcaklığı değiştikçe elde edilen ışık farklılaşacaktır.

Işık Açısı

Wallwasher satın alırken ışık açısının da önemli unsurlardan biri olduğunu unutmayın. Dar bir ışık açısına sahip wallwasher, 5 – 10 metre arasında projeksiyon mesafesine sahip olabilir. Ne kadarlık bir alanı aydınlatmak istediğinize göre wallwasher alın.

Yüksek Tasarruf

Wallwasher almadan önce armatürlerin ne kadar enerji harcadığına ve performans değerlerine dikkat edin. Yüksek tasarruflu wallwasher led armatürler, kabarık elektrik faturalarına neden olmayacak ve bütçenizi zorlamayacaktır.

Kontrol

Wallwasher kontrol sistemi bir mikroçip ile sağlanmaktadır. Böylece ışık kademeli olarak değişebilir, yanıp sönebilir, renk değiştirebilir veya dinamik efektler elde edilebilir. Kolay kontrol özelliği olan ve mümkünse DMX uyumlu wallwasher modeller almaya özen gösterin.

Wallwasher satın alırken tamamen ihtiyaçlarınızı düşünerek yüksek performans gösterecek ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz led armatürleri tercih edin. Fiyatından önce kalitesine dikkat edin.
Wallwasher led armatürler ilgili fiyat teklifi almak için bizimle ile irtibata geçebilirsiniz.