Orhangazi Mah. Isıso San. Sitesi 15.Yol Sk. No:13 Esenyurt/İstanbul

Wallwasher Hangi Renklerde Uygulanır?

Wallwasher LED duvar boyama armatürleri, dış mekan kullanımlarında bina ve duvarlarda oldukça estetik ve şık bir görüntü yaratmaktadır. Wallwasher renkleri de farklı seçenekleriyle istenen şekilde yapıların aydınlatılmasını sağlamaktadır.

Son yıllarda özellikle kamu binalarında, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, stadyumlar, tarihi yapılar, restoranlar, bahçeler, teraslar, köprüler, havuz başlarında yaygın bir şekilde kullanılan wallwasher led armatürler, yapı üzerinde estetik bir görünüm sunmasının yanında tasarruf etmek için de kullanılır. Geleneksel boya ve duvar dekoru malzemelerinin ya da aydınlatmalarının kullanımına göre daha az maliyetle dış ve iç cephelere görsellik kazandırmaktadır.

Piyasada bulabileceğiniz wallwasher renkleri:

Amber

“Wallwasher hangi renk olur?” sorunuza ilk olarak son zamanlarda en çok tercih edilen rengin amber olduğunu söyleyerek cevap verebiliriz. Hava karardığında binanın yüzeyinde ilgi çekici bir görüntü oluşturan wallwasher amber rengi özellikle kamu binalarında, iş yerlerinde ve tarihi yapılarda sık sık kullanılmaktadır.

Mavi

Wallwasher rengi olarak mavi de sıklıkla kullanılmaktadır. Köprüler, havuzlu mekanlar, restoranlar wallwasher mavi renginin uygulandığı alanlardandır.

Gün ışığı

Wallwasher renkleri arasında gün ışığı olanlar da iş yerlerinde, stadyumlarda, tarihi yapılarda, park ve bahçelerde tercih edilmektedir. Wallwasher gün ışığı rengi kullanım alanı geniş olan wallwasher led armatür renklerindendir.

Kırmızı

Wallwasher kırmızı renkte de mekanlara farklı bir hava katmaktadır. Özellikle köprülerde ve bahçelerde sık kullanılırken dikkat çekici bir hava katılmak istenen her mekana uyum sağlamaktadır.

Yeşil

Peyzaj yapılan mekanlarda daha çok kullanılan yeşil wallwasher led armatürler, müstakil evlerin ve katlı konutların bahçelerinde de tercih edilmektedir. Ayrıca stadyumlar ve köprüler için de dikkat çekici bir renk olmaktadır.

Wallwasher renkleri arasında ayrıca turuncu ve mor da karşınıza çıkabilir. Bunlar tekli aydınlatma ürünü olarak satılırken tüm renkleri içinde barındıran wallwasher armatürler de vardır. Gökkuşağı görünümünde olan bu modeller daha dikkat çekici olmaktadır.

Siz de mekanınızın özelliğine göre wallwasher renkleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Duvar boyama armatürlerinin göze hoş gelen ve dekoratif görüntüsünden yararlanabilirsiniz.