Orhangazi Mah. Isıso San. Sitesi 15.Yol Sk. No:13 Esenyurt/İstanbul

Wallwasher İç Mekanda Kullanılır Mı?

Wallwasher, son yıllarda dış mekanların dekoratif unsurlarından biri olarak kullanılsa da iç mekanda da farklılık yaratmak isteyenlerin tercihi olmaya başlamıştır. Özellikle iç mekanlarda da wallwasher kullanılabilen yerler:

Müzeler

Müzelerde aydınlatılmak istenen odalar ya da vurgulanmak istenen eserler için wallwasher led armatürler kullanılabilir. Heykeller ve resimler için aydınlatma yapılırken farklı bir bakış açısı yaratılabilir.

Sergiler ve Galeriler

Resim, heykel ve fotoğraf sergilerinin düzenlendiği binalarda da wallwasher kullanılarak aydınlatma yapılabilir. Tavanlara ya da eserlere ışık verilerek farklı bir algı oluşturulabilir.

Sinema Salonları

Sinema salonlarında aydınlatma yapmak için wallwasher led armatürler tavana yakın bir şekilde konumlandırılabilir. Sinema salonlarına dekoratif görünüm de katılabilir.

Tiyatro Salonları

Özellikle tarihi tiyatro salonlarında ve açık hava tiyatrolarında wallwasher led aydınlatma bambaşka bir hava yaratacaktır.

Kiliseler

Kiliseler, yüksek tavanlı yapılar olduğu için wallwasher led armatür kullanımına oldukça müsaittir. Tavanlara doğru yapılacak aydınlatmalar mekanda şık duracaktır.

Camiler

Camiler de kiliseler gibi yüksek tavanlı olduğu için wallwasher led armatür kullanımı camilerde de rahatlıkla yapılabilir.

Showroomlar

Ön plana çıkarılmak istenen ürünler için wallwasher teknolojisinden yararlanılabilir. Alttan yapılacak aydınlatma sayesinde ürünlerin görsellikleri arttırılabilir.

Mağazalar ve AVM’ler

Mağaza ve AVM’ler de mekana uygun şekilde led wallwasher kullanılarak aydınlatılabilir. Vitrinler ve mağaza rafları ya da soyunma odaları için wallwasher uygun olacaktır.

Restoranlar ve Kafeler

Restoranlarda ve kafelerde duvar aydınlatması olarak wallwasher led armatürler kullanılabilir. 25 cm ya da daha küçük wallwasher modelleriyle birbiriyle uyumlu farklı renkler tercih edilebilir.

Oteller ve Konaklama Mekanları

Otellerde ve tatil merkezlerinde dekoratif amaçlı wallwasher kullanımı yaygındır. Toplantı salonlarında, restoranlarda, odalarda, lobide, oyun merkezlerinde, havuz alanında dahi aydınlatma tercihi wallwasher olmaktadır.

Tarihi Mekanlar ve Yapılar

Tarihi mekanların dış cephelerinde olduğu kadar içlerinde de wallwasher kullanılabilir. Yapılara dikkat çekici bir hava katmak için duvar boyama armatürlerinden yararlanılabilir.

Wallwasher kullanım alanları genel olarak aydınlatma yapma amacına bağlı olarak belirlenmektedir. İster müze ve kilise gibi kapalı alanlar ister bahçe ya da tarihi binalar wallwasher kullanılarak rahatlıkla aydınlatılabilir.