Orhangazi Mah. Isıso San. Sitesi 15.Yol Sk. No:13 Esenyurt/İstanbul

Wallwasher Fiyatları – Bütçenize Uygun Duvar Boyama Led Armatürler

Wallwasher, duvar boyama armatürleri olarak da bilinen, mimari yapılara şıklık ve modernlik kazandıran aydınlatma modeli olarak dikkat çekmektedir. Son yıllarda moda haline gelen duvar aydınlatma müstakil evlerden kurumsal binalara kadar hemen her yerde kullanılabilmektedir. Talep görmesiyle birlikte de wallwasher firmalarının sayısında artış olmuştur. Bu nedenle ki sektörde wallwasher fiyatları farklı aralıklardadır.

Peki, wallwasher led fiyatları hangi aralıklarda? Wallwasher fiyat listesi nedir? Sorularınızın cevabı için sayfamızı okumaya devam edin…

Wallwasher Led Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

En ucuz wallwasher hangisi merak ediyorsanız ve gerçekten uygun bir wallwasher almak istiyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz demektir. Eğer kaliteli ve yıllara dayanacak bir ürün almak amacınız varsa ucuz ürünlerden kaçınmanız gerekmektedir. Hele ki elektrik sektöründe verdiğiniz paranın hakkını almanız için kalitesine güveneceğiniz bir markadan alışveriş yapmanız çok önemlidir.

Wallwasher led aydınlatma fiyatları, her üründe olduğu gibi belli başlı kriterlere göre şekillenmektedir. Bunları özetleyecek olursak:

Ebat/Boyut

Wallwasher fiyatları üzerinde etkisi en büyük olan konu elbette ürünlerin boyutlarıdır. 25, 50, 75 ve 100 cm boyutlarında üretilen wallwasher aydınlatma ürünleri arasından boyut olarak hangisinin kullanılacağı maliyetin belirlenmesinde rol oynayacaktır.

Watt

Wallwasher fiyat aralığını belirleyen bir diğer faktör de ürünün watt değeridir. 10, 20, 30 ve 40 watt güçlerinde üretilen wallwasher ledler için tercih edilen güç birimine göre ücretler değişebilmektedir.

Renk

Wallwasher farklı renklerde üretilebilen bir üründür. Wallwasher led fiyatları da bu durumdan etkilenerek tercih edilen renge göre değişebilir. Renkli bina aydınlatmaları daha maliyetli olabilir.

LED adedi

Wallwasher led aydınlatma fiyatları kullanılacak led sayısından da etkilenecektir elbette. Duvar boyama için gerekli olan wallwasher sayısına göre üreticiye ödeyeceğiniz ücret değişecektir.

LED Ömrü

Wallwasher aydınlatma fiyatları, ucuz model ve markalardan yana tercihinizi yaptığınızda ekonomik olabilir. Ancak zamanla bu durum dezavantajını sizlere yaşatacaktır. Kalitesiz ürünlerin led ömrü kısa olduğu için hem üründen verim alamayacak hem de arıza durumunda yeniden ürün almak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle led ömrü uzun wallwasher armatürleri tercih etmelisiniz.

Koruma Sınıfı

Duvar boyama led fiyatları ürünün koruma sınıfından da etkilenmektedir. Hava şartlarına ve kullanıma dayanıklı olan wallwasher led armatürler daha pahalı olabilmektedir.

Kasası

Wallwasher fiyatları elbette kullanılan malzemeden de etkilenmektedir. Ürünün kasasının hangi maddeden üretildiği hem dayanıklılığını hem de ödeyeceğiniz ücretleri değiştirecektir.

Binanın Yüksekliği ve Genişliği

Binanın yüksekliği ve genişliği kullanılacak ürün sayısını belirleyeceği için wallwasher led fiyatları da bu durumdan etkilenecektir. Kaç adet binanın aydınlatılacağı, ışık açısı ve led adedi maliyetleri değiştirecektir.

Projenin Kapsamı

Wallwasher, sadece binalarda değil bahçe, peyzaj yapılacak yerler ve iç mekanlarda da kullanılmaktadır. Planlanan aydınlatma projesine göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Ekstra Talepler

Wallwasher led aydınlatma fiyatları firma ya da kişilerin taleplerine göre şekillenebilir. İç ve dış mekanda, bahçede ya da belirli bir alanda aydınlatılma yapılmak istenebilir. Farklı renkler bir arada kullanılabilir ya da ışık açıları çeşitli olabilir. Buna bağlı olarak firmaya özel fiyat teklifi almak gerekecektir.

En Ucuz Wallwasher Modelleri İstediğiniz Sonucu Verir Mi?

Wallwasher fiyatları hemen hemen her bütçe için seçenek sunuyor. Fiyatlar arasında marka ve özelliklerine göre maalesef uçurum bulunuyor. Bu durumun nedeni ise; ürünün kalitesi, markası, üretim malzemesi, kullanılan led kalitesi, ömrü ve dayanıklılığı ile sektördeki rekabet oluyor. Ancak wallwasher alırken ürünün fiyatından çok uzun ömürlülüğüne ve aydınlatma kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Dış mekana yerleştirilecek olan wallwasher armatürlerin hava şartlarına karşı dirençli olması, yüksek sıcaklık ve nem değerlerinde dahi çalışmaya devam edebilmesi, binanın mimarisine estetik bir hava katması ve kaliteli aydınlatma yapması önem kazanıyor.

Özetle; wallwasher satın alırken fiyat araştırmanızı iyi yapmanız ve ucuz ürün almamanız çok önemli. Beklentilerinizi karşılayacak firmalardan ürün alırsanız pişman olmazsınız. Unutmayın, led alırken fiyat değil uzun ömürlülük ve aldığınız verim kriteriniz olmalı.