Orhangazi Mah. Isıso San. Sitesi 15.Yol Sk. No:13 Esenyurt/İstanbul

Wallwasher Aydınlatma Mesafesi

Wallwasher, duvar boyama armatürü olduğu için geniş yüzeylerin aydınlatılması için kullanılan popüler bir aydınlatma tasarım tekniğidir. Duvarın belirli bir bölgesini ışıkla yıkayan aydınlatma şekli olarak düşünülebilir.

Çoğunlukla kültürel binalar, müzeler, galeriler, kamu binaları, konutlar, bankalar veya peyzaj aydınlatmasında kullanılan wallwasher armatürler için aydınlatma mesafesi en çok ışık açısından etkilenmektedir. Dar bir ışık yayma açısında sahip olan wallwasher için projeksiyon mesafesi 5 ile 10 metreye kadar çıkabilir. Işık açısı ihtiyaçlara göre belirlenir.

Sayfamızda ışık açısının ayarlanış biçimine göre aydınlatacağı mesafe bilgileri verilmiştir.

Işık açısı 10° olarak ayarlanırsa: Wallwasher led aydınlatma mesafesi 35 metre olup, maksimum dik açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 15° olarak ayarlanırsa: Wallwasher led aydınlatma mesafesi 32 metre olup, maksimum dik açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 20° olarak ayarlanırsa: Wallwasher led aydınlatma mesafesi 28 metre olup, maksimum dik açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 25° olarak ayarlanırsa: Wallwasher led aydınlatma mesafesi 24 metre olup, maksimum dik açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 35° olarak ayarlanırsa: Wallwasher led aydınlatma mesafesi 20 metre olup, maksimum geniş açılı olacak şekilde aydınlatır.

Işık açısı 45° olarak ayarlanırsa: Wallwasher led aydınlatma mesafesi 17 metre, maksimum geniş açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 60° olarak ayarlanırsa: Wallwasher led aydınlatma mesafesi 11 metre olup, maksimum geniş açılı olacak şekilde aydınlatır.

Işık açısı 90° olarak ayarlanırsa: Wallwasher led aydınlatma mesafesi 9 metre olup, maksimum geniş açılı olacak şekilde aydınlatır.

Wallwasher aydınlatma mesafesi, binanın en ve boy ölçülerine, firmanın ya da kurumun ihtiyaçları ve taleplerine göre belirlenmektedir. Işık açısı nasıl ayarlanırsa aydınlatma mesafesi de değişkenlik gösterecektir. En doğru wallwasher aydınlatmayı edinmek için binaya özel proje yapmak gerekecektir.